Váci Kalász-ház

A KALÁSZ (Katolikus Asszonyok-Lányok Szövetsége) 1936-ban alakult meg. 1946-ban működését betiltották, 1990-ben alakult újjá. Ez egy katolikus egyházközségi asszony- és lánymozgalom, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia felügyelete alatt. Az Egyesület célja, hogy a lányokat és asszonyokat segítse abban, hogy a katolikus hit és a tiszta erkölcs alapján tudják betölteni a sajátos női hivatásukat a társadalomban, az egyházban és a családban, mert a hitvesi és családanyai szerepre sem a széthullt családok, sem az iskolai oktatás nem készít fel őket. Emellett fontos az Egyesület számára még a népi, nemzeti kultúránk, hagyományaink ápolása. A KALÁSZ sajátos feladata, hogy az egyházközségi, plébániai élet kiteljesedését szolgálja. Ápolják a családok közötti kapcsolatot, közösségi megmozdulásokat szerveznek. Az egyházközösség keretein belül hivatott gondozni az életet egyházi és társadalmi szinten női természetünknek megfelelően. A KALÁSZ rendes, tevékeny tagja a Katolikus Női Szervezetek Világszövetségének (WUCWO), a Katolikus Gazdák Nemzetközi Szövetségének (ICRA) és történelmi hagyományainak megfelelően kapcsolatban áll a Nemzetközi Actio Catholicával.

A Váci Kalász csoport jelenleg az egyik legfiatalabb csoport a KALÁSZ-on belül. Nagycsaládos édesanyákat, egyedülálló fiatalokat és nyugdíjas nagymamákat is magunk közt tudhatunk. A Váci Kalász találkozási helye a Hattyú utcai KALÁSZ-ház, ahol havonta tartjuk találkozóinkat, amire minden érdeklődő asszonyt és lányt szeretettel várunk.

Bővebb információ: a http://vacikalasz.blogspot.hu/ 

UA-85961568-1