A Plébánia lelkipásztori tevékenysége:

A római katolikus egyház belső iránymutatásainak és a Váci Egyházmegye szolgálatából fakadó feladatok ellátása.

Vallásos események szervezése: szentmise, szentségek kiszolgáltatása temetés, esküvők, hittanórák, gyermek és felnőttképzési alkalmak megszervezése.

Templomok állagának és művészi értékeinek megóvása, őrzése, bemutatása, fenntartása.

Lelki töltődést szolgáló programok szervezése: lelkigyakorlatok, keresztény filmklubok, felnőtt katekézis, melyekre közösségi házaink lehetőséget kínálnak (Vác-Alsóvárosi Plébánia, Vác-Hétkápolna, Vácdukai Keresztes Szent János Közösségi Ház, Penci Közösségi Ház).

Kisebbségekkel és fogyatékkal élőkkel való foglalkozások szervezése.

Lelkipásztori szolgálat a kórházakban:

Plébániánk területén található a Jávorszky Ödön Kórház, melynek lelkésze Dr. Faragó Artúr.

Elérhetősége a kórházakban:

Hétfőn 8-16 óráig a Jávorszky Ödön Kórházban (a Kálvária mögötti épület).

Pénteken 8-12-ig Irgalmas Rendi Kórházban

(Mivel a kórházlelkész plébánosi teendőket is ellát, így esetlegesen előfordul, a kórházban nem található.)

Szentmisék a Jávorszky Ödön Kórházban:

Vasárnaponként 11 órakor.

(Egyéb esetekben kérjük, hogy az ügyeleti telefonszámot hívják: 0620/581-9996. Ha ezen a számon nem éri a kórházlelkészt, akkor szíveskedjék érdeklődni a Vác-Alsóvárosi Plébánia telefonszámán.)

Lelkipásztori szolgálat a szociális otthonokban:

A Burgundia utcai, valamint a Rádi úti szociális otthonokban havonként egyszer van szentmise, amikor az ágyban fekvő betegek is kérhetik a lelkipásztori szolgálatot. A szolgálatot végző pap: Péntek Zsolt atya.

Vác-Alsóvárosi Plébánia