Lelkipásztori szolgálat a kórházakban:

Plébániánk területén két kórház található:

• a Jávorszky Ödön Kórház, amelynek lelkigondozója Polónyiné Maretta Judit (tel.: +3630-570-7199); és
  • az Irgalmasrendi Kórház, amelynek lelkigondozója Kiss Tiborné Elvira (tel.: +3630-463-3253)

A lelkigondozók minden héten összegyűjtik, hogy a betegek közül kik szeretnének szentségekhez járulni, és erről értesítik az azon a héten ügyeletes atyát. Amennyiben a kórházban haldokló hozzátartozónk számára szeretnénk szentségekkel történő ellátást kérni, ezt is náluk lehet jelezni. Kérjük a Kedves Testvéreket, hogy idejében gondoskodjanak betegeik ill. haldoklóik ellátásáról.

Kórházlelkészünk Torma Zsolt Joel atya, aki minden vasárnap 16 órától szentmisét mutat be az Irgalmasrendi Kórház kápolnájában.

Lelkipásztori szolgálat a szociális otthonokban:

Rendszeresen tartunk igeliturgiát a Burgundia utcai valamint a Rádi úti szociális otthonokban.

Vác-Alsóvárosi Plébánia