Hirdetések, évközi XXXIII. vasárnap

https://vac-alsovaros.vaciegyhazmegye.hu/wp-content/uploads/2023/11/Szent-Erzsebet.jpgHirdetések, évközi XXXIII. vasárnap

KÖZÖS:

Vasárnap: Évközi 33. vasárnap, a Szegények Világnapja
Vasárnap: Krisztus, a világmindenség királyának főünnepe

Továbbra is szeretettel várunk mindenkit péntekenként 17-20 óráig az alsóvárosi plébániára, ahol KÉZMŰVES foglalkozás keretében együtt készítjük el az adventi vásáron árusításra kerülő tárgyakat. A vásárt december 9-én tartjuk, az idei bevétellel a most újjáalakult Karitász csoportunk tevékenységét, a rászorulók megsegítését támogatjuk.

A Regőczi-kápolnában minden vasárnap a szentmise előtt 15.50-től imádkozzuk a teljes RÓZSAFÜZÉRT, melyre szeretettel hívjuk a kedves testvéreket.

Jövő vasárnap, november 26-án lesz a hagyományos CECÍLIA-HANGVERSENY a Piarista templomban. Este 6-kor püspöki mise, utána este 7-kor a Székesegyház Szent Cecília Kórusa és a Székesegyházi Kórusiskola, szimfonikus zenekari kísérettel többek között Haydn Te Deum-át énekli. Vezényel Varga László atya, a váci székesegyház karnagya. Az énekesek tehát 26-án este mindenkit szeretettel várnak a Piarista templomba.

Az új egyházi évet a tavalyihoz hasonlóan ÉLŐ ADVENTI ABLAKKERESÉSSEL fogjuk kezdeni. Ennek célja az, hogy az utca rohanó, aggódó emberei az ablakaink láttán közelebb kerüljenek az igazi Karácsonyhoz: Jézushoz, az Ő békéjéhez, öröméhez. Ennek érdekében az advent minden napján valaki vállalja, hogy egy utcai ablakát egyéni módon adventi díszítéssel látja el, melyben jól látható, központi helyet foglal el a decemberi nap száma. Majd az adott napon 17 órától kivilágítja a feldíszített ablakát. Az első ablak fénye december 1-én, pénteken fog felgyulladni. Várjuk tehát azok jelentkezését, akik vállalják egy ablakuk díszítését. Jelentkezni Vincze Béláné Zsuzsinál lehet a 20/488-74-88-as számon vagy a vzsuzsa6@gmail.com címen. A helyszínek listáját ki fogjuk helyezni a faliújságokra. Világítsunk ablakainkkal, életünkkel! J

A Verbum Dei közösség december 2-án 9.30-15.30-ig tartja következő szombati LELKI NAPJÁT a felsővárosi plébánián, amire mindenkit nagyon sok szeretettel várnak. Téma: Az irgalmas szeretet. Program: 9.30 érkezés, közös ráhangolódás, 10.00 elmélkedés és utána csönd a személyes elmélyítésre, 12.30 ebéd, 14.00 csoportos megosztás.

A Verbum Dei közösség idén is megtartja 2 hetes „ADVENTI HÉTKÖZNAPOK” lelkigyakorlatát. Téma: Elérkezett világosságod. Miből áll a lelkigyakorlat? Napi fél óra elmélkedő imádság, a figyelmesség gyakorlata, este: visszatekintés a napra, három alkalomból álló csoportos találkozó. Az utóbbiak helyszíne a Regőczi-kápolna (Vác, II. Rákóczi Ferenc tér 15.), időpontjai: dec. 6-a,13-a és 20-a szerda, 18.30-20.30-ig.

A következő TAIZÉ-I IMAÓRA december 8-án lesz a deákvári templomban. Részletek a plakáton.

ALSÓVÁROS:
22-én, szerdán 18 órától szentmise helyett IGELITURGIÁT tartunk a Karolina-kápolnában.

FELSŐVÁROS:
22-én, szerdán 16.30-tól szentmise helyett IGELITURGIÁT tartunk a Regőczi-kápolnában.

A FEHÉREK templomát TAKARÍTÓK közössége várja új tagok jelentkezését. Az Ő áldozatos munkájuknak köszönhető, hogy minden héten méltó körülmények között vehetünk részt a szentmiséken. A takarítók túlnyomó része már nyugdíjas. Sajnos az elmúlt években a taglétszám csökkent, így fontos lenne, hogy új tagokkal bővüljön a lelkes csapat. Péntek reggelenként közösen veszünk részt a szentmisén és utána kezdődik a takarítás.