Hirdetések, évközi XXXII. vasárnap

https://vac-alsovaros.vaciegyhazmegye.hu/wp-content/uploads/2023/11/221112.jpgHirdetések, évközi XXXII. vasárnap

KÖZÖS:

Ünnepeink:
Vasárnap: Évközi 32. vasárnap
Vasárnap: Évközi 33. vasárnap, a Szegények Világnapja

A Felsővárosi Plébánia szervezésében PÉCSI RITA előadássorozata folytatódik. November 14-én, kedden 19 órától a Regőczi-kápolnában (Vác, II. Rákóczi Ferenc tér 15.) A harag kezelése c. előadást hallgathatjuk meg. „Érted haragszom! – nem mindegy, hogyan! A harag kezelése: tanulható, tanítható! Praktikus fogások, edzési terv a harag kezeléséhez – saját magunknak és továbbadásra.” Az előadó díjazásához becsületkasszával járulhatunk hozzá. További előadások időpontjai: 2024. január 23., február 20., március 19., április 16., május 14.

GYÁSZOLÓKAT támogató KÖZÖSSÉGHEZ lehet csatlakozni november végén. A csoport kéthetente pénteken 18 órától 20 óráig találkozik a Galamb közben. A részvétel díjtalan, előzetes beszélgetéshez kötött. A csoportot az Apor Főiskola támogatja. A csoport indulás után, ment közben már nem tud újabb tagokat fölvenni, ezért az érdeklődők mielőbb jelentkezzenek Babai-Szénégető Adriennél a 70/315-66-39-es telefonszámon vagy a gyaszom@gmail.com címen.

FILMKLUBUNK novemberi vetítését 18-án, szombaton 14 órakor kezdjük az alsóvárosi plébánián. A sötét és nyirkos idő kedvez a beltéri programoknak, mindenkit várunk szeretettel. J

Szintén november 18-án IFJÚSÁGI TALÁLKOZÓT tart az Észak-Dunamenti Nagyboldogasszony Közösség a rádi plébánián. Korosztály: 12 éves kortól. A program 9.30-tól kezdődik és 16 órakor zárul. Részletek a közösség facebook oldalán és a mente.hu oldalon. 

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia országos gyűjtést hirdetett a KARITÁSZ javára november 19-re, Árpádházi Szent Erzsébet ünnepére; mely Egyházunkban egyben a Szegények Világnapja is. Kérjük, hogy lehetőségeikhez mérten jövő vasárnap persely adományaikkal támogassák a Katolikus Karitász nehéz helyzetű emberekért végzett karitatív tevékenységét. Ehhez az ünnephez kapcsolódóan a Fehérek templomában a 11 órai szentmise keretében az újraalakult karitászcsoport önkéntesei elköteleződnek a szegények szolgálatára.

ALSÓVÁROS:

15-én, szerdán 18 órától az alsóvárosi ELSŐÁLDOZÁSRA készülők SZÜLEINEK találkozását a felsővárosi plébánia emeletén tartjuk. Megközelítés: a kiskapun, aztán az épület hátulján, belül a lépcső tetejéig.

UA-85961568-1