Magyarországra látogat a Szentatya

https://vac-alsovaros.vaciegyhazmegye.hu/wp-content/uploads/2023/02/Portrait_of_Pope_Francis_2021.jpgMagyarországra látogat a Szentatya

Az alábbiakban közreadjuk az Apostoli Nunciatúra és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Állandó Tanácsának közleményét Ferenc pápa április 28. és 30. közötti magyarországi látogatásáról.

A Magyarországi Apostoli Nunciatúra hétfőn közleményben tudatta: Ferenc pápa, elfogadva az állami és egyházi hatóságok meghívását, apostoli látogatást tesz Magyarországon ez év április 28. és 30. között, meglátogatva Budapest városát.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának közleménye szerint „Mindnyájan, magyar katolikusok örömmel értesültünk arról, hogy a Szentatya, Ferenc pápa lelkipásztori látogatásra érkezik Magyarországra a húsvéti időszakban, április 28–30. között. A pápa apostoli útja nagyon fontos esemény nemcsak a katolikusoknak, hanem minden magyarnak határon innen és túl. A Szentatya korára tekintettel a találkozásokra budapesti helyszíneken kerül sor, amelyekre, különösen a vasárnapi szentmisére szeretettel hívunk és várunk mindenkit hazánkból és a környező országokból egyaránt. Imádságos lélekkel készüljünk a Szentatyával való találkozásra és közösen tegyünk tanúságot arról, hogy Krisztus a jövőnk.”

2023. április 28., péntekRóma – Budapest

• 08.10: indulás repülővel a Róma–Fiumicino Nemzetközi Repülőtérről Budapestre
  • 10.00: érkezés a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre
  • 10.00: hivatalos fogadtatás