Városi keresztút

Március 15. tér - Hétkápolna

Városi keresztút

Több évre visszanyúló hagyomány városunkban, hogy virágvasárnap előtti szombaton városi keresztutat imádkozunk. Az idei évben eme időpont 2018. március 24-én 14.00 órakor lesz, melynek keretében a békéért imádkozunk. A keresztút az Váci Egyházmegyei Múzemtól a váci Hétkápolnáig tart.

Az állomások során a váci plébániákhoz tartozó közösségek elmélkedései hangoznak el, felidézve Jézus szenvedéstörténetének részleteit Pilátus házától a Golgotáig. A közös keresztút alkalom és lehetőség arra, hogy tudatosítsuk önmagunkban Isten végtelen szeretetét, hogy Fiát adta értünk, Aki a mi üdvösségünkért meghalt és feltámadt. Mindemellett arra is jó lehetőség, hogy hitünkről tanúságot tegyünk a templom falain kívül is.