Imanap a járvány megszűnéséért

http://vac-alsovaros.vaciegyhazmegye.hu/wp-content/uploads/2020/05/ima.jpgImanap a járvány megszűnéséért

Az Emberi Testvériség Bizottsága kezdeményezésének, illetve Ferenc pápa  kérésének megfelelően a Pápai Tanács május 14-re imanapot hirdet, a koronavírus-járvány megszűnéséért.

A Pápai Tanács – a fertőzésveszély elkerülése érdekében – azt kéri, hogy az imanap ne legyen nyilvános rendezvény, hanem egy olyan – távolról is bensőséges találkozás, amelynek során Isten jelenlétébe helyezzük magunkat, és a sok megosztott szív újra egyesül.

Michael August Blume magyarországi apostoli nuncius, az imanapról küldött értesítésében, reményét fejezte ki, hogy hazánkban is szép számban csatlakoznak imádsággal, böjttel és jócselekedetekkel a világméretű kezdeményezéshez.

UA-85961568-1