Hirdetések – évközi 30. hét

November 1-je (péntek) Mindenszentek főünnepe, amely parancsolt ünnep.  Csak a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára fordítható búcsút nyerhet az a hívő, aki november 1-től 8-ig áhítatos lélekkel temetőt látogat, s legalább lélekben imádkozik az elhunytakért, valamint aki halottak napján (november 2-án) templomot vagy kápolnát áhítattal meglátogat, s egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet elimádkozik.

***

Szentmisék időpontja:

         VÁCDUKA:         2019.10.28. (hétfő) –18.00

                                         2019.11.01. (péntek) – 9.00 – Mindenszentek  főünnepe

                                        
2019.11.02. (szombat) – 9.00 – Halottak napja

                                         2019.11.03. (vasárnap) – 9.00  – Évközi 31. vasárnap

Október 28-án felnőtt hittan lesz a közösségi házban az esti szentmise után.

A temetői szertartás és sírkőszentelés november 1-én 16 órakor lesz.

         PENC:                
 2019.10.29. (kedd) –18.00

                                         2019.11.01. (péntek) – 11.00 –
Mindenszentek  főünnepe

                                        
2019.11.02. (szombat) – 8.00 – Halottak napja

                                         2019.11.03. (vasárnap) – 11.00 –  Évközi 31. vasárnap

Októberben minden este 6 órától rózsafüzér imádság a templomban.

A temetői szertartás és sírkőszentelés november 1-én 14 órakor lesz.

***

November 1-je (péntek) Mindenszentek főünnepe, amely parancsolt ünnep. Csak a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára fordítható búcsút nyerhet az a hívő, aki november 1-től 8-ig áhítatos lélekkel temetőt látogat, s legalább lélekben imádkozik az elhunytakért, valamint aki halottak napján (november 2-án) templomot vagy kápolnát áhítattal meglátogat, s egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet elimádkozik.

November 1-je (péntek) Mindenszentek főünnepe, amely parancsolt ünnep. Csak a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára fordítható búcsút nyerhet az a hívő, aki november 1-től 8-ig áhítatos lélekkel temetőt látogat, s legalább lélekben imádkozik az elhunytakért, valamint aki halottak napján (november 2-án) templomot vagy kápolnát áhítattal meglátogat, s egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet elimádkozik.

***

Mindenszentek napján szentmisék a Székesegyházban: reggel 8 órakor és este hatkor. (10-es és fél 12-es SZENTMISE NEM LESZ.) November 1-jén a Vác-Alsóvárosi temetőben 15 órakor lesz a temetői szertartás.

November 2-án, Halottak napján a Székesegyházban reggel 8 órakor lesz szentmise, amelyet Marton Zsolt megyéspüspök atya mutat be. Az esti szentmise nem vasárnapi elővételezett szentmise, hanem halottak napi szentmise, mely minden elhunytért lesz felajánlva! 

November 2-án a Szent Mónika kör imaestéje a Hétkápolnában 16:00-kor kezdődik. Előtte rózsafüzér imádságát fogják végezni.

November 4-én az Irgalmas Kórház Kápolna búcsúja lesz. Az ünnepi szentmise 17:00-kor kezdődik, melyet Dr. Faragó Artúr atya fog bemutatni.

Októbertől a Vác-Alsóvárosi Plébánián:

A házassági felkészítő első alkalma október 27-én (vasárnap) 15 órakor lesz a plébánián. Biztatunk minden, 2020-ban házasságot kötni kívánó párt, hogy jelentkezzenek a plébánián!

A bérmálkozási felkészítő első alkalma október 28-án (hétfőn) 16 órától lesz a plébánián.  Várunk minden olyan 14. életévét betöltött fiatalt, akik mélyebben is szeretnének elmerülni az egyház tanításában és hitéletében. Jelentkezés a plébánián lehetséges vagy a joelatya@gmail.com címen.

A Vác-Alsóvárosi Plébánián működő csoportok és közösségek (felnőtt katekézis csoport, katekumen közösség, bérmálkozási csoport) minden érdeklődőt szeretettel és tisztelettel várnak. Az egyes közösségek találkozási alkalmait, időpontjait illetően a plébánia weboldalán és a  Harangszóban  találhatunk információkat. 

UA-85961568-1