Plébániai hirdetések – évközi 28. hét

Szentmisék időpontja:

VÁCDUKA: október 14. (hétfő) 18.00; október 20. (vasárnap) 9.00 – Évközi 29. vasárnap

PENC: október 15. (kedd)18.00 –  Avilai Szent Teréz emléknapja; október 20. (vasárnap) 11.00 – Évközi 29. vasárnap

Október a rózsafüzér imádság hónapja. A rózsafüzér imádság az Evangélium rövid összefoglalása. „A rózsafüzérrel a keresztény nép beiratkozik Mária iskolájába.”

A következő Evezz a mélyre – felnőtt katekézis sorozat október 16-án (szerda) 18.45-kor lesz az Alsóvárosi Plébánián. A katekéziseket Dr. Varga Lajos segédpüspök, plébános atya vezeti.

Jövő vasárnap, október 20-án, országos gyűjtést tartunk a missziók javára. Kérjük a hívek nagylelkű támogatását.

Októbertől a Vác-Alsóvárosi Plébánián:

Október 22-én (kedden) az esti 18.00-órai szentmisét követően 19:00-kor kerül megrendezésre a X. ünnepi orgonahangverseny az 1956-os forradalom emlékére, Liszt Ferenc születésnapján. Az orgonahangversenyen közreműködik: Dr. Bednarik Anasztázia.

Bérmálkozási felkészítő lesz. Várunk minden olyan 14. életévét betöltött fiatalt, akik mélyebben is szeretnének elmerülni az egyház tanításában és hitéletében. Jelentkezés a plébánián lehetséges.

A következő családos szentmise október 20-án (vasárnap) az esti szentmisében lesz. A plébánián előtte a szülőknek és gyermekeknek du. 17:00-től lesz a foglalkozás 17:45-ig.

A házassági felkészítő első alkalma október 27-én (vasárnap) 15 órakor lesz a plébánián. Biztatunk minden, 2020-ban házasságot kötni kívánó párt, hogy jelentkezzenek a plébánián!

Katekumen csoport indul a plébánián. Azoknak a fiataloknak és felnőtteknek a jelentkezését várjuk, akik szeretnének megkeresztelkedni, illetve szeretnék pótolni valamelyik beavató szentség felvételét (keresztség, bérmálás, Eucharisztia). Jelentkezés a plébánián lehetséges.