Keresztény közösségek adománygyűjtése

A váci keresztény közösségek, az alsó és felsővárosi református, az evangélikus gyülekezetek és katolikus templomok és közösségeik közös adventi adománygyűjtést szerveznek. A gyűjtés helye a főtéren álló 4-es számú faház, ahová plébániánk is vállalt két napot. A gyűjtést a Bölcsődék és Fogyatékkal élők alapítványa számára szervezzük. A különböző közösségek, iskolák kézműves munkákat készítenek, melyből az adományozók viszonzásul választhatnak. A kedves híveink közül várunk jelentkezőket, akik 1-1 órára a faházban segítenek. A feladat a kézműves munkák kirakása, rendezése, az adomány megköszönése és a záráskor ott levőnek a kulcs és a pénz leadása annak, aki ezt végezni fogja. Az adományt zárt perselybe dobják, pénzt kezelni nem kell. Az alsóvárosi plébániáról december 4-re és 5-re várunk jelentkezőket 14 és 19 óra közötti időszakra, egy órára két önkéntes jelentkezőt várunk. Kérjük, hogy aki segíteni tud, és vállalna egy órát, a Vác-Alsóvárosi Plébánián jelentkezzen.