Hirdetések, Szentháromság vasárnapja

Vasárnap: Szentháromság főünnepe
Vasárnap: Krisztus Szent Teste és Vére (Úrnapja) főünnepe

Ma, azaz 4-én 15 órai kezdettel a Fehérek templomában a Nyíregyházi Cantemus Kórus vegyeskara KONCERTEZIK. Kortárs magyar szerzők műveit adják elő, köztük több ősbemutató lesz. A belépés ingyenes, mindenkit szeretettel várnak.

Minden váci és környékbeli hívőt hívunk TAIZE-I IMAÓRÁRA a kiengesztelődésért és a békéért, melyet pénteken 18 órától tartunk a Regőczi-kápolnában. Ha a Szentlélek felébresztette bennetek a vágyat, csatlakozzatok bátran maroknyi kis énekkarunkhoz! Hangszeres tagokat is nagyon várunk! Sok szeretettel hívunk mindenkit!

Június 10-én, szombaton a 18 órai szentmisén és azt követően az esztergomi Balassa Bálint vegyeskar KÓRUSHANGVERSENNYEL fog szolgálni a Barátok templomában. A belépés ingyenes, adományokat a kórus költségeire elfogadnak.

Jövő vasárnap, ÚRNAPJÁN körmenetet tartunk a Fehérek templomában 08.30-kor kezdődő szentmise után. Aznap elmarad a 18 órai szentmise a Fehérek templomában. Helyette Dr. Varga Lajos segédpüspök atya mutat be ünnepi szentmisét 18 órától a piarista templomban, utána körmenetet tartunk.

Június hónapban a FILMKLUB alkalma kivételesen vasárnap kerül megrendezésre: 11-én 14 órától az alsóvárosi plébánián. A Sátán működéséről fogunk megtekinteni egy filmet, egyik Testvérünk javaslatára.

Augusztus 11–13. között LELKIGYAKORLATOT szervezünk Csáki Tibor atyával a Ciszterci nővérek kismarosi apátságába, melyre szeretettel várjuk a Testvéreket! A péntek délutántól vasárnap délig tartó lelkigyakorlaton Tibor atya előadásait követően a szent ignáci szemlélődő imamód és a bibliodráma segítségével mélyülhetünk el a Szentírás történeteiben. Jelentkezési határidő: június 11. További információ és jelentkezés: Makáryné Fodor Éva, mfodoreva@gmail.com, 06-30-74-77-512.