Hirdetések, VI. évközi hét

https://vac-alsovaros.vaciegyhazmegye.hu/wp-content/uploads/2023/02/cirillmetod.jpgHirdetések, VI. évközi hét

Vasárnap:
Hétfő: Ferenc pápa megválasztásának 10. évfordulója
Kedd: Szt. Cirill szerzetes és Szt. Metód püspök, Európa társvédőszentjeinek ünnepe
Vasárnap: Évközi 7. vasárnap (Könyörgőnap a világ éhezőiért)

A HÁZASSÁG HETE rendezvénysorozat idén február 12-19-ig kerül megrendezésre. A felsővárosi és a kosdi egyházközségeink is csatlakoznak hozzá különféle programokkal. Ízelítőül néhány: nyitó szentmise, szentségimádás, közös vacsora, tánctanulás, mozi, a zárómisén a házaspárok megáldása és a házassági ígéretek megújítása…stb. Részletek az interneten olvashatók.

A hét egyik kiemelt eseménye DR. PAPP MIKLÓS görög katolikus atya előadása, melyet február 15-én, szerdán 18 órai kezdettel tart a Regőczi-kápolnában. Mindenkit szeretettel várunk!

Alsóvárosi plébániánkon – néhány házaspárral folytatott előzetes beszélgetés nyomán – CSALÁDKÖZÖSSÉG létrehozását határoztuk el. A február 18-án, szombaton induló együttlétre olyan házaspárokat, családokat várunk, akik

• szívesen alkotnának közösséget hasonló életállapotú, gondolkodású, hívő házaspárokkal, családokkal,
  • olyan családos hívőket, akik közösségben szeretnék megélni Krisztushoz tartozásukat.
  • A közösségi alkalmakra gyermekek is hozhatók, akik számára külön foglalkozást szervezünk.

Az első alkalom tehát február 18-án, szombaton délután 15.30-tól lesz a Barátok temploma közösségi termében, ahol arról beszélgetünk majd, hogy

• miért jó családos közösséghez tartozni,
  • mire számíthat az, aki bekapcsolódik ebbe a családközösségbe,
  • hogyan zajlik majd egy-egy együttlét, alkalom.

Kérjük, hogy előzetesen jelezzük a m.pillingova@gmail.com címre:

• a házaspárból mind a ketten jönnek vagy csak az egyik fél?
  • hány gyerek jön és hány évesek?

Szeretettel ajánljuk a „Családos közösség Barátok” Facebook csoporthoz való csatlakozást! Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

FILMKLUBUNK következő alkalmát 18-án 14 órától tartjuk az alsóvárosi plébánián. Tekintettel arra, hogy az időpont a Házasság Hetére esik, egy a házasságról szóló filmet fogunk megtekinteni, azután arról beszélgetünk. Mindenkit szeretettel várunk!

Előre jelezzük, hogy hamvazószerda, a nagyböjt kezdőnapja idén 22-ére fog esni.