Hitre nevelés

A Plébánia lelkipásztori tevékenységét illetően kiemelt hangsúlyt fektet a hit továbbadásának, valamint elmélyülésének lehetőségeire. Teszi ezt azáltal, hogy törekszik olyan lehetőségeket teremteni, melyek által mindenki sajátos karizmájának megfelelően tud otthont lelni a plébánián. Igyekszünk minden korosztályt elérni s megtartani, kezdve az óvodás korú gyermekektől az idősebb korú testvéreinkig. Célunk, hogy olyan élet születhessék meg a plébánián, amely Krisztust tekinti valós központjának, s ezáltal egy, a jövőt építő keresztény szemléletű közösség jöjjön létre.

A hitre való nevelés alatt nem pusztán a hitoktatást értjük, hanem minden olyan egyéb tevékenységet, közösségi alkalmat, mely által lehetőség nyílik betekintést nyerni abba a krisztusi életbe, melyre mindannyian meg- ill. elhívottak vagyunk. Legyen szó keresztségről, bérmálásról, házasságról, gyónásról.

Bízunk benne, hogy közösen valóban olyan életet teremthetünk meg, amely tápláló erőt s bizalmat kínál a hétköznapok evangelizáláshoz is: “Mert ahol ketten vagy hárman összejönnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.” (Mt 18,20)