Nyári zarándoklat

Minden esztendőben szoktunk többnapos külföldi zarándoklatot, kirándulást szervezni. Az idei esztendőben az első napon ellátogattunk a legnagyobb magyar emlékhelyére, Nagycenkre, ahol megtekintettük a Széchenyi család kegyurasága alatt épült nagycenki plébániatemplomot, a Széchenyi Mauzóleumot és nagycenki Széchenyi-kastélyt. Mindegyik helyen kiváló vezetésben volt részünk. Még ezen a napon ellátogattunk Körmendre, ahol a boldoggá avatott Batthyány-Strattmann László előtt tettük tiszteletünket a plébániatemplomban és a kastélyban. Utána elmentünk Magyarszecsődre, ahol megtekintettük az Árpád-kori templomot. A következő napon Grácba mentünk, ahol bejártuk a belvárost, megtekintettük azt a jezsuita házat, ahol Pázmány Péter is tartózkodott és tanított. A napot a mariatrosti kegyhelyen tartott szentmisével fejeztük be. A harmadik napon a Mura folyását észak felé követve eljutottunk Leobenba, ahol gazdag városnézésben volt részünk. Ezek után elmentünk a Mura és a Mürz folyó torkolatánál lévő Bruck an der Mur városba. Végül pedig a hegyek között lévő Frauenberg kegyhelyen tartott szentmisével ért végett a zarándoklat.