Katekéta és lelkipásztori munkatárs képzés

2017. őszén újra indul levelező tagozaton a katekéta- és lelkipásztori munkatárs képzés Vácott az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán.
Jelentkezési határidő 2017. augusztus 12.

Az alapszak célja, hogy felkészült katekétákat, illetve lelkipásztori munkatársakat közvetítsen a katolikus közösségekhez, akik megfelelő irányítással alkalmassá válnak az egyház igehirdetési és pasztorális alaptevékenységének ellátására, valamint támogató közreműködésükkel elősegítik a szolgálat megvalósulását. A katekéta szakirányra jelentkezők a szerzett ismeretek birtokában helytállnak majd a gyermek-, az ifjúsági és a felnőtt hittanoktatás közoktatási, felnőttképzési és egyházközségi feladatainak ellátásában. Míg a lelkipásztori munkatárs szakirányon szerzett hallgatók a megszerzett ismeretek birtokában megfelelnek a lelkipásztor szolgálatával egységben lévő közösségek vezetésére, bizonyos liturgikus cselekmények végzésére, valamint karitatív és kulturális tevékenységek szervezésére.

A képzés koordinátora Dr. Sánta János atya, elérhetősége: santa.janos@vaciegyhazmegye.hu