Kedves Olvasónk!

A Vác-Alsóvárosi Plébánia szeretettel köszönti önt munkatársai nevében. Plébániánk egyszerre szolgálja Isten dicsőségét és azon embertársaink javát, akik hozzánk fordulnak. Plébániánk területén többféle közösség működik, melyek a hívek egy-egy speciális csoportját fogják össze. A plébániai közösség korcsoportok szerint is tagolódik.

Fontos számunkra a családos közösség, valamint a különféle ifjúsági csoportok. Plébániánk sajátossága, hogy a plébániatemplom maga a Székesegyház; amelyen kívül Vác városán belül a plébániához tartozik a Piarista Templom, a Barátok Temploma, a Hétkápolna kegyhely és a Karolina-kápolna is. Ezen felül három falu katolikus közösségét látjuk el (Vácduka, Penc, Erdőkürt), melyek szintén a plébánia részét alkotják.

DR. VARGA LAJOS
segédpüspök